QUBIT CONFERENCE® KOŠICE 2023Celodenný program konferencie a networkingu v Kulturparku Košice.
Nové technológie implementované v bezpečnosti, Big Data analýzy ako nový normál, AI na strane obrany alebo AI – ďalšia úroveň obrany, AI a automatizácia bezpečnostných opatrení (kybernetický bojovník), automatizácia procesov (robotic process automation).
Cieľom nášho 30 minútového vstupu je Vám ako komunite predstaviť spoločnosť Excalibur, naše riešenia a v neposlednom rade kľúčových ľudí, ktorí za nimi stoja. Taktiež by sme radi využili túto príležitosť a ako súčasť komunity podporili spoluprácu na zlepšovaní cybersecurity povedomia na Slovensku a v EU – kde v spolupráci s European Cybersecurity Competence Center (ECCC) organizujeme komunitné „best-practice show and tell“ podujatia – pridajte sa k nám a zvýšme spoločne best-practice know-how v CEE priestore!
Prepojenie bezpečnosti do agilného prostredia, ako kontrolovať bezpečnosť v agilnom prostredí, ako prepojiť agilný a waterflow vývoj z bezpečnostného pohľadu, aké sú „must“ bezpečnostné nástroje – techniky v agilnom prostredí.
Nové štýly vzdelávania, využívanie zdrojov vzdelávania na internete, aktívne testovanie zručností, simulácie phishingov a kybernetické hry.
Panel sa zaoberá otázkami umelej inteligencie. Od použitia, cez funkcionalitu, bezpečnosť až po etiku. Prináša nové pohľady na umelú inteligenciu, nekonvenčné riešenia, samozrejmosťou je pohľad z praxe.
Snaha motivovať OT špecialistov a IT bezpečákov k zmysluplnej spolupráci v rámci dennej prevádzky naráža na nepochopenie rolí a zodpovedností vo vzájomnej komunikácii. Dajú sa tak vôbec zaplátať slabé miesta v OT prostredí? Ktoré technologické, organizačné a procesné postupy si firmy v súčasnosti implementujú na zvýšenie OT bezpečnosti?
Praktické workshopy Qubit Conference® Košice 2023Všetky 3 workshopy prebiehajú súčasne. Registrácia a workshopy budú prebiehať na prvom poschodí Kulturparku Košice.
V rámci školenia sa zameriame na všetky oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktoré by nemali byť opomenuté v žiadnej organizácii. Postupne prejdeme celým procesom, od zistenia aktuálneho stavu zabezpečenia organizácie, cez moderné hrozby, až po prípravu na možný kybernetický útok. V úvode budeme rozoberať spôsoby posúdenia stavu kybernetickej bezpečnosti a riešení najčastejších nedostatkov.
Workshop sa zameriava na poskytnutie komplexného pohľadu na oblasť umelej inteligencie (AI), jednej z najvýznamnejších a rýchlo sa rozvíjajúcich technologických oblastí. Naším cieľom je prekonať klamlivé predstavy o AI a poskytnúť jasné a podrobné informácie o jej historickom vývoji, rôznych konceptoch a rôznych oblastiach, v ktorých nájdeme jej aplikácie.
PRIPRAVTE SA CYBER ÉRUŠkolenie pre malé a stredné podniky v Kulturparku Košice.
Úvodom si prejdeme právne súvislosti pre zákonom povinné a „dnes“ nepovinné subjekty, bezpečnostné rámce a normy, prečo postupovať podľa rámca a prečo nie ad-hoc. Povieme si, kde začína kybernetická bezpečnosť, objasníme pojem kyberhygiena, ukážeme krok po kroku nastavenia prostredia doma na domácich zariadeniach (pc, notebook, telefón, tablet) cez používanie na rôznych miestach a zariadeniach pri práci na diaľku od hocikiaľ (free wifi, hotspoty, password hygiena). Poskytneme vám jednoduchý návod ako prakticky prepojiť kybernetickú bezpečnosť u vás doma a v práci.
Všetci hovoria o kybernetickej bezpečnosti, my hovoríme o udržaní biznisu. Pomôžeme vám zistiť, do čoho treba naozaj investovať a vyhnúť sa tak bezhlavému míňaniu peňazí na neefektívne riešenia. Poradíme, ako pristupovať ku vytriedeniu dôležitých vecí pre udržanie biznisu. Zároveň si vysvetlíme, čo sú to informačné aktíva, aká je ich hodnota, ako ich chrániť a metodicky pristupovať k analýze rizík.
Hovorí sa, že ak firma nie je na sociálnych sieťach, akoby v dnešnej dobe ani neexistovala. Ako je dnes možné optimalizovať používanie sociálnych sietí tak, aby ste po sebe nezanechali nechcené stopy v digitálnom priestore a predišli nechceným hackerským útokom na váš podnik? Dozviete sa ako na sociálnych sieťach komunikovať, ale zároveň neprezradiť priveľa. Ukážeme vám úskalia digitálnych stôp, odkiaľ útočníci čerpajú informácie a čo robiť v prípade ich zneužitia.
Aké druhy incidentov môžu v podniku nastať, aké sú ich reálne dopady a čo s nimi robiť? Ukážeme vám, že incidentu sa netreba báť, ale treba sa naň pripraviť v záujme minimalizovania strát. Naučíme sa ako a prečo vôbec zálohovať dáta. Vytvoríme si ťahák na zvládnutie incidentu, ako incident komunikovať a ako sa z neho poučiť.
Čo sú štruktúry Európskych centier digitálnych inovácii? Ako môže EDIH CASSOVIUM pomôcť malým a stredným podnikateľom a verejnej správe digitalizovať svoje procesy? Aké služby, školenia a projektové podpory môžu podnikatelia a štátna správa získať od konzorcia TUKE/UPJŠ a IT Valley? Aké služby v oblasti zlepšenia stavu IT procesov a Kybernetickej bezpečnosti vo firmách môžu malí a strední podnikatelia získať cez EDIH CASSOVIUM?